A ragyogó hajtincsek titka
A szépségápolási termékek világában a varázslatos ricinusolaj alapvető. Szinte mindegyik hajápoló szérum, szilárd samponszappan népszerű összetevője.
De valóban jó a ricinusolaj hajra? A tudományos kutatások az mutatják, hogy nincs kapcsolat a hajnövekedés és a természetes olaj felhasználása között, ezt a gének szabályozzák. Viszont javítja a haj egészségét és segít megszabadulni számos további problémától, ha fejbőrön alkalmazzuk. Mivel gyulladásgátló és mikrobiológiai hatású, hasznos a felhasználása a hajhullás és korpásodás kezelésében. Egészségesebbé teszi a bőrt és a hajhagymákat. A száraz és göndör haj számára kiváló kezelési alternatíva, mivel a zsírsavjai képesek a hajban tartani a nedvességet, így az simábbá és lágyabbá válhat, fényes és kondicionált lehet.
A hajpakolás használata
Az első dolog, amit figyelembe kell venni, hogy a ricinusolajból készített hajpakolást hetente legfeljebb két alkalommal kell felvinni. Ehhez nincs szükség fésűre, csak gyengéden masszírozd bele az olajat egyenletesen a fejbőrbe és a hajszálakba, fokozott figyelmet szentelve a hajvégeknek és a sérült hajszálaknak. Hagyd hatni 15-20 percig, majd a hatóidő letelte után samponos, langyos vízzel öblítsd ki! Mandulaolajat is keverhetsz hozzá, ami további rugalmasságot és ragyogó fényt ad. Ha javítani szeretnéd a bőr vérkeringését, akkor adj az olajhoz pár csepp természetes, száz százalékos tisztaságú teafa olajat. Ez finoman felmelegíti a fejbőrt és fokozza a véráramlást.
A legjobb hatás érdekében tegyél egy fürdősapkát vagy törölközőt a hajadra, hogy az olaj a lehető leghosszabb ideig meleg maradjon, így fokozd az eredményességét.
Tiszta ricinusolajjal kezelhetsz egyenes, göndör, töredezett hajat vagy akár szempillát és szemöldököt is, de nagyon vékonyszálú hajra nem ajánlott.
Mielőtt nekiállnál bármilyen otthoni hajregenerálásnak, legalább egy nappal előtte végezz bőrpróbát a kézhajlatban, hogy megbizonyosodhass róla, nem vált ki allergiás reakciót a pakolás bármely alkotóeleme. Ha a bőr tiszta és egészséges marad, nem tapasztaltál égő érzést vagy kipirosodást, akkor biztonságosan alkalmazhatod.
Hajmosás a pakolás után
Mivel a
ricinusolaj sűrű, nehézkes lehet a haj lemosása. A pakolást kellemesen langyos és bő vízzel, szilikonoktól és mesterséges színezékektől mentes
samponnal érdemes alaposan kiöblíteni. Valószínű, hogy többször kell samponozni a megfelelő végeredményért, de az almaecetes öblítés is hatékony segítségnek bizonyulhat.
A ricinusolaj fejbőrre és a hajra gyakorolt pozitív hatása kétségtelen. Ezért, ha szívesen kipróbálnál magadon természetes alapanyagokból készült maszkokat, pakolásokat, egy üveg ricinusolaj biztosan kell a fürdőszobában.
Hozzászólások
Hozzászólok